Referencie


Boli u násJuraj Karas spolukomentátor Tour de France na RTVS


2015 - 10. etapa

2014 - 6. etapa


Ako sa zverenci pozerajú na našu spoluprácu


Tomáš Višňovský - študent, 22 rokov

S Jurajom som sa spojil hlavne preto, lebo som mal problém odjazdiť kompletnú sezónu. Začali sme systematicky pracovať a výsledok sa prejavil dosť skoro. Spolupráca pokračovala, dostal som super podmienky a moja výkonnosť stúpala.Táto sezóna bola pre mňa veľmi úspešná a za to vďačím Jurovi. Otvoril mi nové možnosti trénovania.


Lukáš Piperek - 29 rokov

Moje pracovné vyťaženie mi dlhodobo nedovoluje venovať sa tréningu viac ako pár hodín týždenne. Práve preto som sa rozhodol pre PROefekt keďže svoj čas na tréning potrebujem využiť čo najefektívnejšie. Po vac ako ročnej spolupráci môžem povedať, že som spravil najlepšie možné rozhodnutie. Tréning mi dáva zmysel, rozumiem prečo daný tréning robím a moja výkonnosť rastie. A to je presne to, čo chcem.


Helmut Posch - študent, 22 rokov

Naša spolupráca s Jurajom začala v roku 2012, v dobe, keď som bol výkonnostne aj psychicky na dne. Odvtedy mi Juraj pomohol sofistikovaným a hlavne primeraným tréningom mojim možnostiam, stabilizovať moju výkonnosť. Veľkým krokom vpred je aj pravidelná športová diagnostika, ktorá nám pomáha sledovať môj výkonnostný rast a aktuálne téningové zóny. Juraj mi nie len každodenne kontroluje moje tréningové výstupy, ale často plní aj funkciu športového psychológa. Táto funkcia je pre mňa rovnocenná, ak nie ešte dôležitejšia ako jeho funkcia športového trénera. Vďaka jeho radám som na pretekoch sebavedomejší, ambicióznejší a na každý pretek sa teším. Najviac mu vďačím za pomoc pri nájdení stratenej motivácie po nesplnených cieľoch v juniorskej kategórii (pred spoluprácou s Jurajom). Juraj ma naučil aj veľa na pohľad detailov, ohľadom výživy alebo regenerácie, ktoré ale dokonale doplňujú tréningový efekt. Od Juraja cítim hlavne dôveru v moje schopnosti a to mi pomáha sa neustále zlepšovať


Filip Lašut - administratívny pracovník, 41 rokov

V tréningu sme kvantitu zamenili za efektívnu kvalitu - jazdím menej, ale intenzívnejšie a kontrolovanejšie. Po tréningu som niekedy dokonca menej unavený, viac regenerujem (aj vďaka tomu sa viac teším na tréning) a pri tom cítim výkonnostný posun. Niekam smerujem, prvé výsledky sa dostavili už po 2 mesiacoch systematického tréningu, ľudia v balíku i mimo neho si ma začínajú všímať... Spokojnosť. Jurajovi ďakujem!


Marek Peško - študent, 26 rokov

S Jurajom Karasom sa poznáme už asi 3 roky. Posledný rok aj pár mesiacov sme v intenzívnom kontakte ako zverenec a trener. Za toto obdobie som svoj profesionálny prístup k cyklistike posunul ku každodennému efektívnemu tréningu, ktorý ma posúva výkonnostne vyššie. Som veľmi rád, že mám možnosť maximálne zefektívniť tréning fyzickej pripravenosti, aj keď v mojom športe neznamená všetko


Andrea Juhásová - asistentka vo firme Rittal, s.r.o., 29 rokov

Spoločný tréning s Jurajom som začala krátko po tom ako som sa vrátila z nemocnice po úraze. Veľmi sa mi páčilo, že vedel môj tréning prispôsobiť všetkým zraneniam, ktoré som po zrážke s autom mala, myslím si, že nič neuponáhľal, tak ako by som to asi urobila ja sama. Prvýkrát od kedy sa venuje cyklistike som mala poriadnu zimnú prípravu, nikdy pred tým som nechodila do posilňovne, na bežky. Juraj mi perfektne poradil ako správne cvičiť, vedel ma motivovať pri spoločných tréningoch, sama by som sa tak „nevymačkla“. Som veľmi rada, že Juraj berie ohľad na moju prácu a tréning vie s prácou perfektne skĺbiť a naozaj mám pocit, že niekedy je menej viac  Vždy keď Jurajovi zavolám je ochotný poradiť a tréningový plán bez problémov zmení a prispôsobí zdravotnému stavu, únave, či práci. Tréning s Jurajom mi dal veľa, posunula som sa opäť o veľký krok vpred a som veľmi rada, že sme začali spolupracovať. Už teraz sa teším na ďalšie tréningy.


Zuzana Juhásová - 29 rokov

S Jurajom spolupracujeme od novembra 2012, začali sme zimnou prípravou a ďalej pokračujeme v systematickom tréningu. Juraja si ako trénera vážim. Posunul ma výkonnostne na vyššiu úroveň. Páči sa mi, že tréningový plán nie je len na základe „tabuľkovej úrovni“, ale pristupuje ku mne individuálne a vždy tréning prispôsobil podľa mojich aktuálnych pocitov, alebo zdravotného stavu. Komunikácia tréner a zverenec funguje 100%. Vie ma motivovať, pochváliť, povzbudiť :) toto sú všetko dôvody na to, aby naša vzájomná spolupráca pokračovala i v ďalšej sezóne a spoločne sa budeme snažiť posunúť opäť vyššie.


Peter Ďuriač - manažér, 49 rokov

Na konci roku 2017 som si spätne pozeral čísla tréningov a s nefalšovaným prekvapením som si uvedomil, že to bol už piaty rok našej spolupráce s Jurajom. Pritom mám pocit, ako keby to bolo len nedávno čo som sa u neho prvýkrát testoval, ale to bolo ešte na jeseň roku 2012. So spokojnosťou môžem toto obdobie zhodnotiť ako pozitívne.

Nechcem a nebudem sa vyjadrovať k tomu, čo tréner musí nevyhnutne hodnotiť, teda dosiahnuté výsledky a umiestnenia. Každého jazdca dobrý výsledok bezpochyby krátkodobo poteší a pozitívna emócia je namieste. Ja osobne si taktiež cením zopár pretekárskych výsledkov ku ktorým som pod Jurajovým vedením prišiel, avšak čo si uvedomujem ešte viac, je permanentné spoznávanie vlastného tela, a to z hľadiska mentálneho, fyzického aj biochemického.

Juraj mi nastavil tréningový plán podľa mojich potrieb aj možností, a stalo sa to mojou pravidelnou "šálkou kávy" - ako platená služba to u mňa vytvorilo koncepčný funkčný režim, čo by som sám pravdepodobne nevedel dosiahnuť. Takéto trénerské vedenie mi umožnilo pozornejšie vnímať, ako funguje moje telo, ako sa správa a bude správať počas výkonu či po výkone. Najskôr som si nevedel predstaviť, že sa k tomu môžem sám priblížiť. Postupne ma to nasmerovalo na hľadanie informácií a bol som nútený rozšíriť si odborné poznanie aj v oblasti stravovania (ako a čo jesť bez chemickej suplementácie a denaturovaných aditív, ako pracuje biochémia tela, ako sa stravovať aby nedošlo k poškodzovaniu organizmu z dôvodu nedostatku základných nutrientov a pod.). Začal som pozornejšie vnímať zanedbávané či prehliadané bolesti svalov a spoznal som súvislosti a mechaniku ich fungovania. To mi umožnilo pochopiť okrem iného i dôležitosť celoživotnej starostlivosti o svaly stredu tela alebo dôležitosť dýchania pre podanie optimálneho výkonu.

Ak by Juraj nebol takým dobrým učiteľom, vytváral by som si len svoje vlastné ilúzie, z čoho by som si následne vytváral falošné očakávania. Takto som sa naučil prekonávať vlastné sebaklamy a neveriť všetkým svojim domnienkam alebo „zaužívaným tvrdeniam“ iných. Takéto sebapoznanie je pre mňa z dlhodobého pohľadu veľmi hodnotné aktívum našej päťročnej spolupráce. Nastavili sme si primeranú a vyhovujúcu komunikáciu, čo vnímam tiež ako pozitívum.

Ďakujem Jurajovi za čas, ochotu a nasadenie v tých uplynulých 5 rokoch. Z mojej strany budem rád, ak budeme pokračovať ďalej v spolupráci minimálne počas ďalšej päťročnice :-)


Ľuboš Oravec - majiteľ fitness centra Wellnes-gym s.r.o. Skalica, 43 rokov

Naša spolupráca s Jurajom Karasom začala 7.6.2013 a to diagnostikou, po ktorej sme si sadli a rozobrali moje ďalšie smerovanie a tréningové možnosti. Následne sa začalo tvrdo trénovať. Zo začiatku som ho denne bombardoval otázkami (mnoho krát určite aj banálnymi), ale Juraj sa ukázal ako odborník a psychológ v jednej osobe. Promptne a hravo si poradil s akýmikoľvek otázkami z mojej strany a všetko riešil k mojej spokojnosti. Na ďalšiu diagnostiku som sa tešil. Chcel som vedieť ako som na tom a či sme pre mňa zvolili správny tréning a množstvo záťaže a či sa mi podarilo splniť nami stanovené ciele. Po menšej motanici v uliciach BA som nakoniec dorazil s malým oneskorením k Jurajovi a začali sme s diagnostikou. Tá dopadla presne podľa predstáv Juraja a ako dodal, že zo starého pridretého "dízla" sme už prestúpili na "benzín 1,2". So spoluprácou s Jurajom som nad očakávanie spokojný a vrelo doporučujem každému. Za menej času v tréningu sa dá dostať k cieľom, ktoré si stanovíte .


Martin Melkner - produktový manažér, 34 rokov

S Jurajom je to už rok čo započala naša spolupráca. Veľmi sa mi páči celý ten koncept, ktorý sa podarilo Jurajovi vybudovať. To, že aj človek, ktorý nie je práve potenciálnym dalším Saganom má možnost naozaj kvalitne a efektívne si zatrénovať, môže sa účastniť sústredení, má prístup k tímovému oblečeniu a je súcastou určitej komunity.
Raz som niekde zachytil, ako si niekomu hovoril: „u nás má dvere otvorené každí, kto chce trénovat efektívne“. To by si mal používať ako svoj reklamný slogan.
S tréningami som fakt spokojný a nemám čo vytknúť, sú pestré, zaujímavé, koncepčné a čo je teda najviac dôležité - účinné. Tento rok som už teraz najazdil viac času aj kilometrov ako minulý rok a stále ma to baví. Úprimne, nikomu neodovolím riadiť môj život tak ako Tebe za posledný rok. Keby mi niekto povedal, že pôjdem po tme v hmle jazdiť intervaly niekde do lesa, kde som bol len ja a nejaké šuchotajúce zvery tak by som ho vysmial.
Viem, že máš veľa zverencov a aj tak nemám pocit, že som len nejaká kolonka niekde v počítači. Takže už sa teším na budúcu sezónu, na sústredenia, na poker, na diagnostiky, na preteky a nejaké to zlepšenie zase.

Andrej Grujbar - špeditér, 38 rokov

Chcel by som povedať, že to čo sa mi najviac pozdáva na tomto týždni je kombinovať VYTs s MS (konkrétne tréningové prvky, pozn. PROefekt). Pri samotnom SS kebyže dávam, tak už sa asi až tak neviem veľa posúvať ale pripadá mi, že ich kombinácia je ešte vyšší level. Kebyže trénujem podľa seba, dal by som len 2x silovú vytrvalosť a ako píšeš stratil by som hrubú silu. Aj na začiatku, tie NVúK, by som ešte nedával tak skoro ale veľmi rýchlo som pochopil, že ako super, že sme to robili plus low carb jazdy. Takto minulú zimu som si na biku dával len krátke šprintíky a nič viac... nie sú to len nejaké suché objemíky ale rôzne série a cvičenia s logickým postupom :) A necítim sa naozaj prepáleny a cítim rast. Som zvadavý na leto teda :) Som rád že, teda tako trénujeme.


VIP odborná referencia - ten kto ma veľa naučil


hamar fotka

prof. MUDr. Dušan Hamar, PhD

  • vysokoškolský profesor na FTVŠ Bratislava

  • odborník na športovú medicínu

  • medzinárodne pôsobiaci vedec a rečník


Záber z diagnostiky


hamar diagnostika fotka

Spolupracujeme

across
cst
dentons