Peter Ďuriač

Vek
58 rokov
Výška
180 cm
Hmotnosť
75 kg
Bazálna SF
neuvedená
Bydlisko
Bratislava
Šport
cestná cyklistika (rekreačne)
Športová minulosť
40 rokov bicykluje – od 12 do 17 rokov aktívne pretekal v cestnej cyklistike a cyklokrose, bežecké a zjazdové lyžovanie, tenis, IN LINE (účasť na polomaratónoch amatérov), od 6 do 11 rokov športová gymnastika

Ako sa pozerá na našu spoluprácu?

 

S trénermi a s pseudo trénovaním založenom na určitej forme systémovej náhody či systémovej chyby mám osobne dostatok skúseností z predchadzajúcich období mojej mládežnickej pretekárskej kariéry. Pretrvávajúca ilúzia profesionality cyklistického trénera idúceho v aute a dávajuceho pokyny cez amplión sa rozplynula po stretnutí s Jurajom, ku ktorému ma vhodne posunul jeho ex-spolužiak z doktorantského štúdia. ku ktorému som chodil a chodím na efektívnu formu rehabilitácie po nepríjemnom zranení sakroilianeho klbu.

 

V tom čase prostredie diagnostiky a prístup Juraja nebol nijako omračujúci, ale jeho nadšenie a zanietenie pre dôslednú realizáciu metodiky a následnosť chronológií postupov pre dosiahnutie čo najpresnejších hodnôt meraní z diagnostiky bola neodškriepiteľná. čo bolo rovnako neodškriepiteľné, boli moje žalostné, a pre mňa omračujúce, výsledne hodnoty z diagnostiky mojich výkonnových parametrov, hoc dovtedy ako zanietený hobby jazdec som sa z dnešného pohľadu dovtedy potuloval na bicykli po okolí so zrýchlenym dychom, vysokou srdcovou frenvenciou a pernamentnou svalovkou.

 

Osobne sa domnievam, že každý kto Juraja vyhľadá, či príde za ním ako za profesionálnym trénerom, má nejakú formu individuálnej športovej ambície, či otvorenú alebo skrytú formu športovej túžby, alebo nesplneného športového sna, ktorý si sám doteraz nevedel či nedokázal splniť. Naša spolupráca efektívne začala Januárom 2013. S odstupom času priznávam, že do tejto množiny som sa jasne definoval aj ja sám.

 

Vyjadrene filozoficky či matematicky, po splnení nutnej a postačujúcej podmienky, som sa stal Jurajovým zverencom a súčasne nelicencovaným členom PROefektu. Týždenne virtuálne špecifikovaný tréningový plán cez VTS mi nastavil dennú pravidelnosť v osobnom tréningovom procese. Na základe pravidelného popisu realizácie tréningu a definovania pocitov po ňom, prichádzala optimalizujúca podporná alebo stimulujucá spätná väzba od trénera.

 

Zo začiatku som nevedel odhadnúť, čo môžem od seba výkonnostne, a od trénera profesionálne očakávať v takejto tréningovej spolupráci a preto moja osobná motivácia nebola úplne presne Jurajovi definovaná. V priebehu zimnej a jarnej prípravy sa postupne krištalizovala v mojích predstavách.

 

Nastavovaná efektivita tréningov, spôsoby jazdenia, vsúvane tréningove prvky a následná minimálna post-tréningova únava ma fascinovala a plne uspokojovala. Nebol som nijako obmedzovaný fyzickou bolesťou svalov, alebo únavou v práci a normálnom živote. Forma trénovania mi dodávala viac nadšenia do spoznávania a posúvania svojich mentálnych aj fyzických limitov. Sám som bol prekvapený akou "psychickou závislosťou" sa táto tréningova procedúra (tréning, e-komunikácia, GARMIN download, vyhodnocovanie)  pre mna stala. 

 

V spolupráci s Jurajom som našiel odhodlanie si opäť ako pretekár zmerať svoju výdrž a vytrvalosť v cestných cyklistických pretekoch pre verejnosť počas jari a leta. Schválne hovorím výdrž, lebo boj o pódiové umiestnenia nebol ešte na pláne dňa. Čo však na mňa pôsobilo silne pozitívne a psycho-stimulačne, že Jurajove profesionálne tréningove vedenie mi dovolovalo sa týždeň od týždňa zlepšovať. Osobne som to vnímal hlavne na mojom aktívnejšom pretekovom jazdení, čo mi osobne robilo radosť.

 

Osobné zhrnutie:

- Primerane sa vylepšili výkonove parametre

- Upravili sa zóny srdcovej frekvenice

- Zlepšila sa vytrvalosť

- Znížil sa stres zo zvládania únavy  

 

Priamy vplyv:

Prvý rok spolupráce bol z môjho pohľadu jeden velký (trénersko-zverenecký) úspešný pokus o môj seba-reset a oživenie svalovej pamäte. Počúval som odborníka bez väčších osobných ambícií a cieľov. Výsledky tréningov ma tak uspokojili, že na rok 2014  si plánujem už pripraviť vlastné osobné ciele, ktoré by som pod Jurajovým profesionálnym tréningovým vedením jednoznačne rád dosiahol ak budem zdravý.

 

Nepriamy dosah:

Zo začiatku na moje aktivity pozerala rodina a blízke okolie rezervovane. Po evidentnej úprave osobnej hmotnosti, zýšenia chuti do života a absolvovaní viacero pretekov nastal badateľný obrat až pozitívny rešpekt.

 

Športové výsledky

 

2.miesto 24h SlovakiaRing Cycling Race, štafeta 4 members

2.miestio Ružinovská cykločasovka 2014 M40+

4.miesto Jarmočná časovka 6666m Trnavských 2013, M 18-49

4.miesto Ružinovská cykločasovka 2013, M40+

5.miesto 3. kolo SP Masters, časovka Čnuňovo, Master B

8.miesto  Kellys Greenbike tour 2014, M40+ 34km

8.miesto  Giro d'Italy Media Fondo Vienna 2015, M40+

10. miesto SLOVAKMAN 226 2014, štafeta 4 members

14. miesto Kaktusbike Bratislavský MTB maratón M40+ 34km

16.miesto Keelys Greenbike tour 2013, M40+ 34km

20. miesto St.Pöltner Radmarathon 2013, AK3 80km

23.miesto Zwettler Radmarathon 2013, M40+ 76km

36. miesto Leitha.Berg Radmarathon 2013, M45+ 80km

 

Vstupná diagnostika z 10.12.2012 (cyklistika)

AP (aeróbny prah) 1,85 W/kg
ANP (anaeróbny prah) 2,5 W/kg
Max. výkon v teste 3,15 W/kg
VO2max 41 ml/kg/min
METs 11,7
Laktátový spád


Najlepšia dosiahnutá diagnostika z 22.7.2023 (cyklistika)

AP (aeróbny prah) 3,2 W/kg
ANP (anaeróbny prah) 3,93 W/kg
Max. výkon v teste 4,4 W/kg
VO2max 54,52 ml/kg/min
METs
Laktátový spád


Od začiatku spolupráce zlepšenie na anaeróbnom prahu o 57,2%
Trend zmeny výkonnosti (cyklistika)
Späť na PROefekt Hobby team

Spolupracujeme

across
ground

aone
nestle
porostav
sportimport