Zverenci PROefektu s ďalšími majstrovskými titulmi

17.9.2015

Uplynulý víkend bol mixom cestných a horských pretekov. Javorina a Martinské hole boli dejiskami Slovenského pohára na ceste v časovke do vrchu. V Chvojnici sa uskutočnil horský maratón Tourde Magura MTB, a Rimavská Sobota hostila cestný pretek Okolo Malohontu. Pôsobenie našich pretekárov zhrnieme v článku.

JAVORINA – MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ČASOVKE DO VRCHU, 12. 9. 2015

MSR sa tento rok uskutočnili na tomto kopci s dĺžkou 8,2 km a prevýšením 560 metrov. Zverenci PROefekt teamu dosiahli ďalšie majstrovské tituly – Marek Bugár ovládol kategóriu starších žiakovMilan Kováč zvíťazil medzi juniormi. V tejto kategórií pridal naviac 3. miesto Adam Szász. V kategórií mužov Elite štartoval Vlado Hojdík, ktorý obsadil 8. miesto.

Víťazný Marek Bugár

.

Pódium juniorov – víťaz Milan Kováč (tretí zprava), 3. miesto Adam Szász (tretí zľava).

Marek zhodnotil preteky takto: „Získal som ďalši titul, za čo ďakujem Jurajovi. Vyhral som s náskokom 40 sekúnd, a to napriek problémom s radením. Som naozaj spokojný s načasovaním formy. Boli to moje posledné preteky v sezóne, mám v Slovenskom pohári dostatočný náskok aby som v ňom celkovo zvíťazil. Teraz sa budem sústrediť na zimnú prípravu.“

Milan po pretekoch neskrýval radosť, keďže zvíťazil s pomerne veľkým náskokom. Ako neskôr povedal, išlo sa mu skvele, bol schopný držať svoje tempo počas celej časovky a v závere ho ešte dokázal vygradovať. Nezabudol poďakovať trénerovi Jurajovi Karasovi za výbornú prípravu a dokonalé načasovanie formy.Spokojný po pretekoch bol aj samotný tréner, ktorý dodal, že ho výkony a forma oboch mládežníkov veľmi potešili.

MARTINSKÉ HOLE – SLOVENSKÝ POHÁR V CESTNEJ CYKLISTIKE, ČASOVKA DO VRCHU, 13. 9. 2015

Deň po majstráku sa konala ďalšia časovka do vrchu, ktorá bola súčasťou Slovenského pohára, tentokrát na Martinkách. Trať merala 11 kilometrov a mala prevýšenie 975 metrov. V kategórií mladších žiakov skončil zverenec Marek Bugár na 3. mieste. Medzi juniormi zavŕšil víťazné double Milan Kováč, keď ovládol aj túto časovku.

Milan Kováč vyhral medzi juniormi aj na Martinských Holiach.

TOUR DE MAGURA MTB, 12. 9. 2015

Na štart 54 kilometrovej trate sa postavili Tomáš Višňovský,Matej Fačkovec, Juraj KarasRobo Schwarzkopf. Tomáš napokon zvíťazil, hneď za ním finišoval Matej na druhom mieste. Juraj po technických problémoch obsadil celkovo 6. miesto. V kategórií 30-39 rokov obsadil Robo Schwarzkopf 3. pozíciu.

Pred štartom pretekov.

OKOLO MALOHONTU – CESTNÝ MARATÓN, 13. 9. 2015

Preteky s dĺžkou 99 kilometrov mali kopcovitý charakter. Na štart sa postavili Juraj Karas a Tomáš Višňovský, zo zverencov tu štartoval Adam Szász. Najvyššie sa umiestnil Juraj Karas, v celkovom poradí obsadil 3. miesto a v kategórií 30-39 rokov bol druhý. Adam Szász finišoval celkovo siedmy a zároveň zvíťazil v kategórií do 18 rokov.

Tomáš Višňovský skúšal šťastie v únikoch.

Juraj Karas druhý v kategórií 30-39 rokov.

V absolútnom poradí skončil Juraj na 3. mieste.

Budúci víkend sa uskutoční posledné kolo SP v cestnej cyklistike v Spišskej Novej Vsi – opäť pôjde o časovku do vrchu. V Košiciach vyvrcholí aj Slovenský pohár v XCM, horský maratón sa bude konať aj Snežnici. V nedeľu 20. 9. 2015 bude Ružomberok hostiť „mestské XCO“ s názvom Ružomberské schody. V českých Rokycanoch bude tiež vrcholiť Český pohár v cestnej cyklistike, kde sa predstaví Juraj Karas.