Vysokohorský kemp, Sliezsky vrchár a iné víťazstva

18.6.2015

Sústredenie na Sliezskom dome + tréningové preteky SLIEZSKY VRCHÁR 2015

V dňoch 12.-14. júna sa pretekári PROefekt teamu zúčastnili sústredenia vo vysokohorskom prostredí Vysokých Tatier. Dejiskom kempu bol najvyššie položený horský hotel na Slovensku – Sliezsky dom vo výške 1670 m. n. m. Súčasťou sústredenia boli aj tréningové preteky Sliezsky vrchár, ktoré sa konali v sobotu 13. júna. Ide o unikátny pretek do vrchu s hromadným štartom, preteká sa na 6,5 km trati vedúcej z Tatranskej Polianky až na Sliezsky dom. Tieto preteky ovládli naši pretekári – zvíťazil Tomáš Višňovský pred Tomášom Salákom a Vladom Hojdíkom. Milan Kováč triumfoval medzi juniormi a Peter Košút obsadil 3. miesto v kategórií nad 39 rokov.

PROefekt team počas sústredenia na Sliezskom dome.

Víťaz Tomáš Višňovský, 2. miesto Tomáš Salák, tretí Vlado Hojdík.

Milan Kováč bol najlepší medzi juniormi.

Peter Košút na 3. pozícií v kategórií nad 39 rokov.

Tomáš Višňovský si ide pre triumf.

Vlado Hojdík tesne pred cieľom.

Tomáš Salák vo finálnej pasáži stúpania.

SAGUARO RUN FEST 2015

Náš bežec Marek Hladík sa počas uplynulého víkendu zúčastnil bežeckých pretekov SAGUARO RUN FEST. Na týchto pretekoch si počínal skvele, keď zvíťazil na polmaratónskej trati.

Marek Hladík na najvyššom stupienku.

Marek sa teší zo svojho víťazstva.

XTERRA OSTROV 2015 – MČR v krostriatlone

Juraj Tomša sa zúčastnil pretekov v krostriatlone, ktoré sa konali v českom Ostrove. Preteky boli zároveň aj majstrovstvami Českej republiky.  Juro podal fantastický výkon, keď obsadil v celkovom poradí 6. miesto, a v kategórií U23 dokonca vyhral.