Uplynulý pretekový víkend PROefektu bol naozaj pestrý

20.5.2015

Visegrad 4 BicycleRace – GP Česka a GP Poľska

Počas uplynulého víkendu sa pretekári PROefekt teamu zúčastnili viacerých rôznych pretekov. V sobotu aj v nedeľu sa náš dvadsaťtrojkárTomáš Salák postavil na štart pretekov Visegrad 4 BicycleRace. Sobotná etapa sa začínala v českom Kyjove, merala 182 km a pretekalo sa na ťažkej kopcovitej trati. V nedeľu sa pokračovalo v Poľsku 135 kilometrami, ale profil etapy bol opäť kopcovitý. V sobotu Tomáš dokončil preteky len tesne za limitom. V nedeľu síce nedokončil, nazbieral ale množstvo cenných skúsenosti.

Vyjadrenie Tomáša Saláka: „Veľmi ma potešila nominácia na víkendové preteky V4 za reprezentáciu do Česka a Poľska. Vedel som že to budú ťažké preteky ale na druhu stranu o to väčšie skúsenosti. V sobotu sa šlo od začiatku svižné tempo, ktoré som dokázal akceptovať až do 120-teho kilometra kde som prvý krát začal strácať v kopci na balík čo som následné s ďalšími jazdcami dobehol ale na cca 130-tom kilometri nám balík znova ušiel a už sa mi nepodarilo sa doňho vrátiť a tak som došiel do cieľa so stratou, ktorá bola príliš veľká aby som bol v limite aj keď mi nechýbalo veľa. Nedeľné preteky boli veľmi kopcovité a ja som po sobote nemal na to držať sa v balíku, a tak som po úvodných dvoch kopcoch zabalil.“

ŠKODA MTB maratón Marikovskou dolinou

V sobotu sa v Udiči-Prosnom uskutočnilaj tradičný ŠKODA MTB maratón Marikovskou dolinou. Na štart 40km trate sa postavili Juraj Karas, Vlado HojdíkMatej Fačkovec. Vlado Hojdík zvíťazil v kategórií 19-39r a absolútne skončil druhý. Matej sa umiestnil na piatomJuro na 8. mieste. Na dlhej, 64km trati štartoval Robo Schwarzkopf. Solídne rozbehnuté preteky mu pokazilo nesprávne odbočenie asi v polovici trate, čo ho odsunulo až na 9. miesto v kategórií 30-39r. Výborne zajazdila aj Jurajova zverenkyňa Zlatica Muchová, ktorá na 40km trati vyhrala v kategórií 40-49r.

Štart 40 km trate.

Vlado Hojdík na trati.

Maťo Fačkovec v poslednom zjazde.

Tréner sa blíži do cieľa.

Vyhlásenie výsledkov – Vlado Hojdík víťazom v kategórií 19-39 rokov.

Komentár Vlada Hojdíka: „Prvý kopec sa mi šlo dosť ťažko, ale potom sa to zlepšilo. Prví traja mi v blatistom úseku odskočili asi na 20 sekúnd, ale nakoľko som nasledujúce technické singletraily poznal, dokázal som ich pred druhým stúpaním dobehnúť. Vytvorila sa štvorica aišli sme prakticky celé preteky spolu. V polovici trate sa ale mierne vzdialil Ulík a už sme ho nedobehli. Doťahovali sme sa medzi sebou už len traja a situácia sa stále menila, nikto ale nedokázal ujsť na viac ako 15-20 sekúnd. Roztrhalo sa to až cca 10km pred cieľom. Miro Michálek trochu odskočil, ja som potom nastúpil Radovi Bírošovi a šiel som hranu aby som dobehol Mira. To sa mi podarilo asi 3km pred cieľom, kde on začal kŕčovať a ušiel som mu. Napokon som bol celkovo druhý a v kat. 19-39r prvý. S výkonom som celkom spokojný, ale výsledkovo to mohlo byť ešte o niečo lepšie.“

Kompletné výsledky Škoda MTB maratón Marikovskou Dolinou

Felsötárkány XCO Kupa C2

V nedeľu sa v maďarskom Felsötárkány konalo cross country, ktoré bolo zaradené do kategórie C2. PROefekt team zastupovali Tomáš Višňovský a Filip Sklenárik. Tomáš sa umiestnil na 9. miesteFilip finišoval jedenásty.

Tomáš v jednom z výšlapov.

Komentár Tomáša Višňovského: „Pred štartom som si bol klasicky pozrieť a natrénovať technické pasáže. Zostal som ale dosť prekvapený, lebo celé kolo som obišiel na zamknutej vidlici. Trať bola dosť kopcovitá s dlhými a strmými stúpaniami skôr maratónskeho typu. Rozhodcovia nám na počudovanie naložili až osem kôl. Štartové pole sa skladalo z najlepších pretekárov Slovenska a Maďarska, pridal sa aj rakúsky, rumunsky a srbský pretekár. Štart bol ako vždy ostrý a išlo sa naplno. Dve kolá sa mi darilo držať krok s čelom preteku. Pokračoval som si v svojom tempe a v dlhých kopcoch som si musel rozdeľovať sily čo mi až tak nevyhovovalo. Do šiesteho kola som vošiel na dobrom šiestom mieste so stratou 1min. 20sek. na prvého Michala Lamiho. Potom si však tiahle kopce a dlhý pretek začali vyberať daň na mojich nohách a na konci šiesteho kola mi úplne došla sila. Posledné dve kola som bol rád, že idem a odratúval som každú minútu. S celkovým časom 1h 54min som sa dovliekol do cieľa na deviatom mieste. Z výsledkom nie som spokojný, ale teší ma, že moja forma sa zlepšuje k blížiacemu sa SP v Novom Meste na Morave.“

Tomáš na 9. mieste.

Vyjadrenie Filipa Sklenárika: „Na víkend som sa rozhodoval, či pôjdem na maratón do Marikovej, alebo na cross country do Maďarska. Nakoniec sme sa s trénerom dohodli, že skúsime Maďarsko. Trať som si pred pretekmi len prebehol napešo, čo sa mi potom vypomstilo, keďže som nevedel ako presne niektoré pasáže prechádzať na biku.  V prvom kole ma preto niektoré veci prekvapili, bohužiaľ aj so stratou cenných sekúnd. Trať bola málo technická  s dlhými a strmými kopcami, čo mi veľmi nevyhovovalo a vo výšľapoch som sa trápil. Kondične som sa cítil dobre, nohy mi išli,len s dychom som mal veľký problém. Celkovo som skončil na 11. mieste, čo ma mrzí, pretože len tesne mi unikli body. Nazbieral som ale ďalšie skúsenosti a teším sa už na Svetový pohár v Novom Meste na Morave.“

Kompletné výsledky Felsötárkány XCO Kupa C2

Budúci týždeň sa bude niesť v znamení dôležitých pretekov. Tomáš VišňovskýFilipom Sklenárikom sa budú môcť porovnať so svetovou špičkou horskej cyklistiky na SP v Novom Meste na Morave. Ostatní členovia PROefekt teamu budú štartovať na Visegrad 4 BicycleRace – GP Slovakia, ktoré sa uskutoční 24. 5. v Bratislave. Svoje zastúpenie budeme mať aj na MeridaRoad Cup, ktoré sa uskutoční najbližšiu sobotu v Perneku.

Späť na články     Zobraziť komentáre k článku (0)     Zdielať článok na Facebooku