Top výsledky 2019 a čo je dôležitejšie

6.1.2020 | priemerne hodnoteniepriemerne hodnotenie

Rok 2019 je za nami a ani nevieme prečo, ale zvykom ľudí je bilancovať a hodnotiť vždy ten uplynulý. Asi nám to dáva dobrý pocit, možno to berieme ako nutnosť alebo nám to umožní sa lepšie zamerať na rok nadchádzajúci. Tak či onak, pripravili sme si stručný sumár aj my.

 

Športovcom pod hlavičkou PROefektu sa podarilo dosiahnuť desiatky víťazstiev a umiestnení na bedni. Za každým z nich sa skrýva veľké zadosťučinenie, radosť, dobrý pocit, kooperácia športovca s trénerom a mnoho ďalšieho. Asi nie je prekvapením, že opakujúce sa a nadväzujúce výsledky nie sú náhoda. V prvom rade za nimi stojí efektívny tréning. Aby spĺňal tento prívlastok, mal by športovcovi sedieť, plynulo navyšovať objem a intenzitu. Zároveň je dôležité hľadať nové impulzy, variácie jednotlivých prístupov, nadväznosti tréningových jednotiek a úplne na prvom mieste by nás mal baviť.

Samotný počet takzvaných "zárezov" by bolo ťažké spočítať a ani sme sa o to nepokúšali. Bedne sa dajú získavať na regionálnych a miestnych súťažiach, až po najťažšie preteky na národnej či svetovej scéne v kategóriach od detí až po najstarších veteránov. Každý si vie nájsť tú svoju úroveň, kategóriu a disciplínu, ktorá vyhovuje jeho možnostiam a výkonnosti. A to je bezpochyby dôležité.

 

V našom sumári sa pokúsime vyzdvihnúť iba top umiestnenia roku 2019, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie kritéria vrcholového športu v elitnej kategórii. Tým by sme chceli dať klobúk dole práve tým najvýkonnejším, keďže dosiahnuť výsledok na tejto úrovni stojí obrovské úsilie po viacerých stránkach.

 

Všetkým spokojným športovcom úprimne gratulujeme ku každému úspechu a výsledku. Sme predsvedčení, že s efektívnou prípravou môže byť rok nadchádzajúci ešte lepší!

 

Zároveň sme názoru, že dôležitejšie ako umiestnenia v pretekoch je byť lepší, výkonnejší, viac si to užívať, jednoducho - napredovať. Samotné výsledky sú už len sladkou odmenou, nie cieľom. V mene hesla - cesta je cieľ a táto cesta by mala napĺňať a byť hlavnou motiváciou.

 

A sľúbené top výsledky sezóny 2019:

 

Kristián Jánošík

- titul majstra Slovenska cestná cyklistika (časovka do vrchu)

- vicemajster Slovenska horská cyklistika Muži do 23 rokov (cross country)

 

Filip Sklenárik

- titul majstra Slovenska horská cyklistika (cross country eliminátor)

- 4. miesto Majstrovstvá Slovenska horská cyklistika Enduro

 

Dávid Žigo

- vicemajster Slovenska v cross duatlone

- víťaz Slovenského pohára v duatlone

 

Tomáš Burcák

- 4. miesto Rakúsky pohár Radcrossrennen in Kammern, cyklokros

- 6. miesto Drozdovo UCI C1, horská cyklistika

 

Juraj Karas

- vicemajster Slovenska horská cyklistika (MTB maratón)

- 11. miesto 4. etapa Okolo Rumunska, cestná cyklistika


Musíme zaradiť aj Jakuba Jenčuša, ktorý síce pretekal v juniorskej kategórii, ale jeho výsledky spĺňajú tie najprísnejšie svetové kritéria.

 

Jakub Jenčuš

- 3x titul majstra Slovenska v horskej cyklistike (cross country aj MTB maratón) a cyklokrose

- 16. miesto Majstrovstvá sveta v horskej cyklistike (cross country)

- 15. miesto Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike (cross country)

 

Ďalšie výsledky a výkonnostný vývoj športovcov prostredníctvom diagnostiky si môžete pozrieť tu: https://www.proefekt.sk/timy/elite-team


Ohodnoťte tento článok!

finger down finger down


Späť na články     Zobraziť komentáre k článku (0)     Zdielať článok na Facebooku

Spolupracujeme

across
ground

aone
nestle
porostav
sportimport