Sezóna cross country zakončená triumfom v celkovom poradí Slovenského pohára U23

10.10.2015

Finále Slovenského pohára v XCO, Udiča, 26. 9. 2015

V Udiči sa na rozbahnenej trati konalo posledné kolo SP v cross country. Štartovali tu Tomáš Salák, Filip Sklenárik. Tomáš dokončil preteky na siedmej pozícií, a zabezpečil si tým celkové 1. miesto v hodnotení kategórie U23. Filip Sklenárik finišoval na 6. mieste, čím v celkovom zúčtovaní obsadil 3. miesto. Vlado Hojdík musel v polovici pretekov opustiť preteky z 3. miesta kvôli defektu, napriek tomu skončil v kategórií ELITE celkovo štvrtý.

Pred štartom pretekov.

Tomáš Salák vyhral v celkové poradie SP v kategórií U23.

Filip Sklenárik si v Udiči zabezpečil celkovú tretiu pozíciu medzi dvadsaťtrojkármi.

Vlado Hojdíkmal preteky dobre rozbehnuté a siahal na pódium, ale kvôli defektu musel vzdať.

Celkové poradie SP v XCO kat. U23. – 1. Tomáš, 3. Filip.

V kategórií Muži OPEN Veteráni B obsadil v Udiči Robo Schwarzkopf 2. miesto. V absolútnom poradí SP skončil vo svojej kategórií na tretej pozícií.

Robo Schwarzkopf na bedni na druhom mieste.

Prikladáme aj rozhovor s Tomášom Salákom o tom, ako hodnotí uplynulú sezónu a triumf v SP XCO.

Sezóna cross country je teda za nami, a väčšine chalanov sa tým pádom aj končí pretekový program sezóny 2015. Začína sa ale cyklokrosová časť sezóny. Tú chce prvý raz kompletne odjazdiť aj Tomáš Višňovský. Na budúci týždeň sa uskutoční tradičná MTB časovka do vrchu ŠPRINTPOLOM, ktorá bude definitívnou bodkou MTB pretekov sezóny 2015. Tu budú štartovať Vlado Hojdík, Robo Schwarzkopf a Miloš Sopko.

Späť na články     Zobraziť komentáre k článku (0)     Zdielať článok na Facebooku