ME v XCO, ŠKODA Stupava Trophy a Slovenský pohár XCO Drozdovo – fotoreport

29.7.2015

Pretekári PROefekt teamu sa počas uplynulého víkendu zúčastnili viacerých akcií. Najdôležitejšou bol štart dvoch našich jazdcov – Tomáša VišňovskéhoFilipa Sklenárika na Majstrovstvách Európy v XCO, ktoré sa konalo v talianskom Chiesd'Alpago. Filip tu dokázal vybojovať 39. miesto. Tomáš sa počas pretekov necítil v pohode a preto nedokončil.

Nedaľeko Bratislavy sa v sobotu 25. júla konal už tradičný MTB maratón s názvom ŠKODA Stupava Trophy. Na trati s dĺžkou 42 kilometrovdominovali Juraj KarasMatej Fačkovec, ktorí obsadili prvé dve pozície, a zároveň sa stali víťazmi vo svojich kategóriach. Doplnili ich aj Helmut Posch a Miloš Sopko, ktorí skončili na 3. mieste v kategórií do 29 rokov resp. 40-49r.

Nedeľa patrila ďalšiemu kolu Slovenského pohára v cross country, konajúcemu sa v Drozdove. Najvyššie sa v kategórií ELITE a U23 umiestnil na 5. mieste Tomáš Salák. Za ním nasledovali na 6. pozícií Vladimír Hojdíksiedmy Matej Fačkovec. Elitnú desiatku uzavrelJuraj Karas.Robo Schwarzkopf štartoval v kategórií OPEN Veteráni A, kde obsadil 2. miesto.

ŠKODA STUPAVA TROPHY

Fačko s Jurom po štarte kontrolujú preteky.

Helmut Posch v úvodnom stúpaní.

Helmut na ceste za 3. miestom v kat. do 29 rokov.

Video z finálovej jazdy piatkového XCE od "Fačka"

Video z 43 kilometrovej trate z prilby Mateja Fačkovca

SLOVENSKÝ POHÁR V XCO – DROZDOVO

Odštartované.

Situácia po štarte.

Tomáš Salák v najprudšom zjazde na okruhu...

...a Fačko hneď za ním.

Vlado Hojdík na trati.

Tomáš s Vladom v závese v úvodnom kole pretekov.

Po dlhšom čase si XCO prišiel vyskúšať aj tréner Juraj Karas.

Porovnanie jazdeckých štýlov :)

Povrch trate bol veľmi prašný...

Robo Schwarzkopf si vyjazdil medzi Veteránmi A druhú pozíciu.

Nasledujúci víkend sa bude po mesiaci niesť opäť v znamení cesty. Na programe je Slovenský pohár na ceste, ktorý sa uskutoční 1. 8. 2015 v Šenkviciach a preteky Merida Road Cupu naplánované na 2. augusta v Sokolovciach. Tieto preteky budú určitou prípravou pred blížiacim sa etapovým pretekom Vysočina Tour, na ktorom budú naši pretekári štartovať od 6. do 9. augusta.

Späť na články     Zobraziť komentáre k článku (0)     Zdielať článok na Facebooku