Fotoreport z uplynulého pretekového víkendu - BIKEFEST, Sereďmaratón a 1. kolo SP v krostriatlone

4.6.2015

Počas uplynulého víkendu sa pretekári PROefekt teamu zúčastnili viacerých pretekov. Štartovali v niekoľkých rôznych disciplínach MTB, ktoré sa konali na akcii s názvom BIKEFEST v Kálnici. V nedeľu 31.5. bol hlavným bodom programu Sereďmaratón, kde Juraj Karas obsadil celkové 2. miesto. Učinkovanie našich pretekárov sumarizujeme v nasledujúcich fotografiách.

BIKEFEST – extrémny XC výšľap

Po štarte XC výšľapu – Matej Fačkovec na čele.

Jazdci PROefekt teamu v poradí Višňovský, SchwarzkopfKaras.

Fačko mieri za víťazstvom.

PROefekt team v nasledovnej zostave – Robo Schwarzkopf, Matej Fačkovec, tréner Juraj KarasTomáš Višňovský.

BIKEFEST – XC eliminátor

Tréner v jednej z klopeniek.

Vyhlásenie výsledkov eliminátora – víťaz Filip Sklenárik, druhý Matej Fačkovecštvrtý Robo Schwarzkopf.

BIKEFEST - maratón

Vlado Hojdík pri prejazde cez technický singletrack.

Tomáš Višňovský na trati.

SEREĎMARATÓN – cestný cyklomaratón

Juraj Karas do cieľa došpurtoval na 2. mieste, ale vyhral svoju kategóriu.

V Seredi štartoval aj Ľubo Oravec.

Juraj Karas na druhom mieste v absolútnom poradí Sereďmaratónu.

Ivan Pašek obsadil v kategórií 40-49r 3. miesto.

1. kolo Slovenského pohára v krostriatlone

Juraj Tomša obsadil 2. pozíciu.

Zhodnotenie Juraja Tomšu: „V sobotu som sa zúčastnil 1. kola Slovenského pohára v kros triatlone. Bol to môj prvý tohtoročný triatlonový pretek, tak som bol sám zvedavý ako som na tom. Štart bol naplánovaný na 11:00. Bolo slnečno, avšak v dôsledku predchádzajúcich studených dní mala voda len 15 stupňov. Plávalo sa v neoprénoch a dĺžka plávania bola 1 km. Po začiatku sa vytvorili skupinky. Z vody som vyliezal po 14 minútach na 4. mieste spoločne s Michalom Bučekom. Nasledovalo 21 km horskej cyklistiky, ktorá nebola technicky náročná a viedla po lúkách a poľných cestách. Do depa som prišiel na 2. mieste a čakalo na mňa ešte 6 km behu. Snažil som sa udržať 2. miesto, čo sa mi aj podarilo a do cieľa som dorazil so stratou 2 minút na víťazného Tomáša Jurkoviča.“

Späť na články     Zobraziť komentáre k článku (0)     Zdielať článok na Facebooku