PROefekt na galavečeri Zlatý pedál 2013

29.12.2013

Po vianočných sviatkoch sa 28. decembra konal galavečer Zlatý pedál. Jeho hlavným programom bolo odovzdávanie cien pre najúspešenejších cyklistov v rôznych disciplínach za rok 2013 a vyhodnotenie ankety Miss slovenskej cyklistiky 2013. Na galavečeri bola prítomná špička slovenskej cyklistiky a aj prezident SR Ivan Gašparovič .

Podľa očakávaní sa absolútnym víťazom ankety, aj najlepším cestným cyklistom roka stal Peter Sagan. Druhé miesto obsadil mladši z bratov Velitsovcov, Peter Velits. Z tretieho miesta sa zaslúžene tešila Tatiana Janíčková, ktorá vyhrala všetky preteky svetového pohára aj MS v cyklotriale a pridala k tomu 2. miesto z Majstrovstiev Európy.

PROefekt neostal na galavečeri bez ocenenia. Zverenec PROefektu, Marek Peško, bol už tretí krát v rade ocenení ako najlepší cyklista Slovenska v kategórii zjazd a fourcross.

Marek Peško si preberá ocenenie od prezidenta SZC Petra Privaru

Marek Peško vyjadril poďakovanie PROefektu a práci trénera Mgr. Juraja Karasa., PhD. :

"Ďakujem za systematický a efektívny tréningový plán a najmä možnosti trénovať s PROefektom pod vedením Juraja Karasa. Za posledný rok som sa pod Jurovím vedením podstatne posunul ku vrcholu svetovej špičky. "

Cyklotrial: Tatiana Janíčková
Sálová cyklistika: tím v krasojazde Alica Vinczeová, Dóra Szabóová, Eszter Bagitová a Viktória Glofáková
Talent roka: Tereza Medveďová
Veteráni: Peter Florek
Zdravotne znevýhodnení: Anna Oroszová
Celoživotný prínos pre slovenskú cyklistiku: Ľudovít Pavela

Spoločná fotografia

Doplnkovou časťou programu bolo vyhlásenie ankety Miss slovenskej cyklistiky 2013. V nej skončila zverenkyňa PROefektu Zuzana Juhásová na 2. mieste a prevzala tak titul 1. vicemiss slovenskej cyklistiky.